EGYÜTT EGY-MÁSÉRT - Támogatott lakhatás 

létrehozása innovatív szemlélettel 
Miskolc Belvárosában

EFOP-2.2.25-22-2022-00002

A Kalán Néni Összefogás Egyesület 416.076.022,- Ft összegű, 100 % mértékű támogatásban részesült a Széchenyi 2020  program keretében. 

A projekt befejezési dátuma: 2023. december 31.


Szolgáltatásaink köréből a sérült emberek bentlakásos ellátása hiányzik még, amire nagy igény mutatkozik a nappali fejlesztésben résztvevő igénybevevőink és hozzátartozóik részéről.

A megvalósítási helyszínek

12 fős TL - 3526 Miskolc, Szentpéteri kapu 39.

6 fős TL - 3529 Miskolc, Dugonics András utca 2.

Központi elhelyezkedésű, közlekedése többféle közlekedési eszközzel könnyedén akár akadálymentesen is elérhető. A közintézmények, valamint a közszolgáltatások gyalogosan pár per séta távolságban találhatóak. A környezete családi házas, biztonságot nyújtó, közbiztonsága megfelelő. A bevásárlási, vallásgyakorlási lehetőségek közvetlen közelében megtalálhatóak a TL-hez. Az épület a fogyatékosspecifikus és ENSZ egyezménynek megfelelően kialakítható, működtethető, kiszolgálhatja a mozgásban korlátozottak, de az érzékszervi sérülteket is. Biztosítjuk benne a közösségi teret, betegszobát, valamint a szabadidős tevékenységeket az épületben és az ingatlan udvarán is lakóink számára.

A megvásárolt ingatlanok felújításával csak lakhatási szolgáltatást fogunk nyújtani, a fejlesztés és az egyéb szolgáltatások (komplex szükségletfelmérést követően) más városrészben (Miskolc BELVÁROS) valósul meg. A TL-t biztosító épületekben, ami egy jól élhető otthont biztosít mindenki számára, amit saját „kuckójának” érezhetnek lakóink.

3532 Miskolc, Győri kapu 92. Alapszolgáltatási gyűrű – házi segítségnyújtás, támogató szolgáltatás, fogyatékkal élők nappali ellátása – valamint az integrált intézmény központja

A nagy méretű családi házban kívánjuk megvalósítani az alapszolgáltatási gyűrűt, mely a belvároshoz közel, kiváló infrastruktúrával rendelkező helyen található. A különleges megjelenésű, jól funkcionáló osztható terek jellemzik. Az épület jövőbeni funkcióját tekintve az alapszolgáltatás teljes szolgáltatási palettája egy helyen megvalósulhat, azzal együtt, hogy teljesen tagoltan, egymástól elszeparáltan, mégis együttműködve a lakók teljes ellátásáért tud működni. 

A humánerőforrás racionális gazdálkodása megvalósulhat azáltal, hogy az épület mérete biztosítja az egy helyen, egyidőben a komplex szükségletfelmérés alapján nyújtott szolgáltatásokat, oly módon, hogy mindenki (lakó és szakember) megtalálja a maga számára legmegfelelőbb saját helyet.

A fejlesztő központ számára biztosítandó akadálymentesítés megvalósítható, az épület több helyről megközelíthető. Helyet biztosíthatunk az épület előtt és udvarán is a támogató szolgáltatás járművei számára.

Összegezve fő célunk 18 fő számára TL kialakítása, illetve új alapszolgáltatás gyűrű kialakítása - támogató szolgáltatás, HSG és nappali ellátás.


TÁJÉKOZTATJUK KEDVES IGÉNYBEVEVŐINKET, LAKÓINKAT, EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREINKET, TÁMOGATÓINKAT, HOGY AZ EFOP-2.2.25-22-2022-00002 PROJEKTÜNK SIKERESEN LEZÁRÓDOTT. 

EGYÚTTAL KÖSZÖNETET MONDUNK A SOK SEGÍTSÉGÉRT EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREINKNEK ÉS TÁMOGATÓINKNAK!

ÁTADÓ ÜNNEPSÉGÜNK 2023.11.17-ÉN MEGTÖRTÉNT.






PITYPALATTY-VÖLGYI FEJLESZTŐ KÖZPONT - 

 Támogatott lakhatás innovatív szemléletű alapellátással

EFOP-2.2.25-22-2022-00031

A Kalán Néni Összefogás Egyesület 301.229.097,- Ft összegű, 100 % mértékű támogatásban részesült a Széchenyi 2020  program keretében.

A projekt befejezési dátuma: 2023. december 31.

Szolgáltatásaink köréből a sérült emberek bentlakásos ellátása hiányzik, amire nagy igény mutatkozik a nappali fejlesztésben résztvevő igénybevevőink és hozzátartozóik részéről.

Alapcél olyan szolgáltatás létrehozása és fejlesztése, amely lehetővé teszi az egyén számára a közösségi életvitelt. Létrehozni lakhatási szolgáltatást (12 fő számára TL), oktatás, foglalkoztatás, kultúra és szabadidő biztosítása, amely mindenki számára hozzáférhető fogyatékossága jellegétől és mértékétől függetlenül. További célunk az alapellátási gyűrű szolgáltatásinak új létrehozása, ezáltal a hozzátartozók tehermentesítése.

3530 Miskolc, Lonovics József utca 4. Miskolc (megyei jogú város) belvárosában jelenleg is működő 9 szobás panziót kívánunk megvásárolni, amely akadálymentes bejárattal és akadálymentes szobával és fürdőszobával is rendelkezik. Az épület egy szint ráépítéssel, minden szobája saját fürdőszobával rendelkezik. A felső szint kisebb felújítást után, az alsó szint azonnal használatba vehető a TL céljára. Így átlagot jóval meghaladó minőségű szolgáltatás és életminőség garantálható. Az épület a város szívében helyezkedik el. Közlekedése többféle eszközzel könnyedén, akadálymentesen is elérhető. A közintézmények, a közszolgáltatások gyalogosan pár perc séta távolságban vannak. A bevásárlás, vallásgyakorlás közvetlen közelében megtalálhatóak a TL-hez. Az épület a fogyatékosspecifikus és ENSZ egyezménynek megfelelően kialakítható, működtethető, kiszolgálhatja a mozgásban korlátozottak, de az érzékszervi sérülteket is. A közösségi tér, betegszoba, valamint a szabadidős tevékenységek az épületben és az ingatlan udvarán is elérhető lakóink számára.

Az ingatlan felújításával csak lakhatási szolgáltatást fogunk nyújtani, a fejlesztés más városban (Sajószentpéter) valósul meg. A TL-t biztosító épületben, ami egy jól élhető otthont biztosít, amit saját „kuckójának” érezhetnek lakóink.

3527 Miskolc, Soltész N. K. u. 1. fsz. 1. A szervezet elnökének tulajdonában lévő ingatlant adományozás útján biztosítja a szervezet részére. Az ingatlanban kap helyet a támogató szolgáltatás és a HSG irodái, valamint az integrált intézmény szervezeti irodáinak egy része.

Jellemzően a létrehozandó új támogató szolgáltatás keretében történne a lakók szállítása. A PITYPALATTY-VÖLGYI FEJLESZTÉSI ÉS SZOLGÁLTATÓ KÖZPONT kialakítása a fő cél az alapellátás új szolgáltatásként történő működtetésével. BAZ megye Kazincbarcikai járásában hiányszolgáltatásként jelenik meg a fogyatékkal élő személyek ellátása kiemelten a felnőttekre vonatkoztatva. Az átlagot jóval meghaladó minőségi szolgáltatást nyújtani képes az ingatlan a fejlesztést követően igénybevevőink és a Pitypalatty-völgy (8 település) lakói számára. A területi statisztika alapján, jellemző célcsoport a mozgássérült és látássérült személyek.

Sajószentpéter, Rákóczi u. 2.: A Fejlesztő Ház funkcióban műhelyek, szabadidős, relaxációs illetve sporttevékenység számára vannak terek kialakítva. Az épület méretéből fakadóan –210 m2- en – jól kihasználható közösségi tér adódik az eltérő sérüléssel érkező személyek számára. Az udvarrészen igénybevevők hozzátartozóival közös programok megrendezhetők, ezáltal nő a társadalmi elfogadás minden típusú fogyatékossággal élő személyek számára. A projekt adta fejlesztés révén a lakóink és igénybevevőink hozzátartozói visszatérhetnek az aktív munkaerőpiacra, felszabadulnak a gondozás egész napi terhe alól.


TÁJÉKOZTATJUK KEDVES IGÉNYBEVEVŐINKET, LAKÓINKAT, EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREINKET, TÁMOGATÓINKAT, HOGY AZ EFOP-2.2.25-22-2022-00031 PROJEKTÜNK SIKERESEN LEZÁRÓDOTT.

EGYÚTTAL KÖSZÖNETET MONDUNK A SOK SEGÍTSÉGÉRT EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREINKNEK ÉS TÁMOGATÓINKNAK!

ÁTADÓ ÜNNEPSÉGÜNK 2023.11.17-ÉN MEGTÖRTÉNT.






„Csodálkozó pici szemek – Gondoskodó pici kezek” 

CSP-HB-21-A-0074

„Szociális innováció megvalósítása - társadalmi vállalkozás formában - generációs Híd alkalmazásával!” GINOP-5.1.7-17-2018-00042


A Kalán Néni Összefogás Egyesület a GINOP-5.1.7-17-2018-00042 „Szociális innováció megvalósítása – társadalmi

 vállalkozás  formában – generációs HÍD alkalmazásával!” címmel 93.179.149,- Ft összegű, 89,192586 % mértékű

támogatásban részesült a Széchenyi 2020  program keretében. A fejlesztés eredményeként generációs HÍD

került kiépítésre a szervezet ellátottjai között a 3 éves korosztálytól kezdve a nyugdíjasokig.  

A projekt befejezési dátuma: 2021. november 30.

A projekt valamint a GINOP-8.8.1 hitelkonstrukció keretében megítélt támogatás felhasználásával nagy volumenű infrasturkturális fejlesztés eredményeként 32 fő számára átlagot jóval meghaladó minőségű szolgáltatást nyújtó Szép Liget Nyugdíjasház került kialakításra. Jelenleg 23 fő bentlakásos ellátása valósul meg. A beruházás megvalósulása révén 16 fő számára lehetőség nyílt munkaerő piacon való tartós elhelyezkedésükre, elsősorban a hátrányos helyzetű valamint megváltozott munkaképességű személyek körében. Mellettük további 4 fő szakmai munkatárs foglalkoztatása is hosszútávon biztosított. Továbbá a munkavállalók mindennapi munkavégzésének megkönnyítése érdekében bútorok és elektronikai háztartási cikkek kerültek beszerzésre. A célcsoport foglalkoztatása mellett hangsúlyt fektettünk megtartásukra is. Különböző tréningek – egyéni és csoportos, érzékenyítő, HR, egészségfejlesztési és mentálhigiéné – segítségével erősítettük a hátrányos helyzetű és megváltozott munkaképességű munkavállalókat, hogy a munkaerő piacon helyük van. 

A fejlesztés eredményeként 2020. szeptember 07. napjától Fényecskék Fejlesztő ház engedélyes néven befogadott szociális szolgáltatóként engedéllyel rendelkezik a szervezet a házi segítségnyújtás, a fogyatékkal élők nappali ellátása valamint a támogató szolgáltatás tekintetében elsősorban a kazincbarcikai és miskolci járásban, illetve országosan is. 2020. szeptember 23. napjától Fényecskék Foglalkoztató néven hatósági engedéllyel rendelkezünk fejlesztő foglalkoztatással kapcsolatban. Jelen projekt segítsége által a szervezet működésének alapköveit teremthettük meg.

MFB Pontok az OTP Bankban Ingatlan fejlesztés, funkcionális kialakítás integrált szociális intézménnyé GINOP-8.8.1-17 Hitelprogram keretében


A hitelprogram keretében nyújtott támogatásból a szervezet elsődleges célja a folyamatban lévő Nyugdíjas apartman ház létrehozására vonatkozó infrastrukturális fejlesztések anyagi támogatása. A program az elnyert GINOP-5.1.7-17-2018-00042 azonosítószámú pályázat szoros része. A pályázott hitelből magas minőségű idősellátás és fogyatékos ellátás valamint támogató szolgáltatás helyszínének teljes körű felújítását kívánjuk megvalósítani. A szolgáltatás nyújtás által 19 fő hátrányos helyzetű és megváltozott munkaképességű személy alkalmazásávla kívánjuk a kistelepülés és környékének munkaerőpiaci helyzetét javítani. A beruházás összköltsége jelen hitelprogram keretében bruttó 21.000.000,- Ft, melyből a támogatott hitel összege bruttó 19.950.000,- Ft.

                                                                                              

                                   Kalán Tanoda Miskolc Vasgyár                                    2019.01.01.- állami finanszírozott

                                       Kalán Tanoda Sajószentpéter                                            2019.01.01.- állami finanszírozott

   "Lájkold a tudást Sajószentpéteren, avagy Én a hálón!”  

              EFOP-3.3.1-16-201700027                      2017.06.01.- 2018.11.30.  Támogatás                                összege:18 849 798

Támogatási intenzitás: 100 %

“Lájkold a tudást a Vasgyárban! I."        EFOP-3.3.1-16-2017-00028  

2017.05.01.- 2018.10.31.Támogatás összege:18 849 681

Támogatási intenzitás: 100 %

“Lájkold a tudást a Vasgyárban! II"     EFOP-3.3.1-16-2017-00029
2017.05.01.- 2018.10.31. Támogatás összege:18 849 712


Támogatási intenzitás: 100 %

                                                Kalán Élmény - Birtok létrehozása a társadalmi felelősségvállalás jegyében                                                    NEAO-KP-1-2021/8-000864-VAL-ELS/002

A program megvalósítása során prioritásként kezeltük a foglalkozások illetve a dokumentáció tervezését, szervezését. Az innováció és a kreativitás keretet adott ezek megvalósításához. A belső szakmai alkalmak teret adtak az emberi és a szakmai ismerkedésre, ami a későbbiekben segítette a további  munkánkat. Célunk egy olyan szinergia léthozása, ami elősegíti terveink megvalósítását.

A projekttervek kidolgozását a játékos képességfejlesztés köré csoportosítottuk. A humán területek fejlesztését zenei, művészi alapokkal támogattuk meg. A zene és a ritmus harmonizált a mindennapi foglakozások humán fejlesztésével. A pedagógusokat innovatív módszerek és munkaformák használatára biztattuk. Megismerkedtünk a OneDrive használatával, ami a pedagógusok digitális kompetenciáját is fejleszti. Így a kapcsolattartás digitális felületen is működött a kollégákkal és a gyerekekkel is. Új tehetségeket is kutattunk fel az óvodás korosztályban. A kisgyermekek zenei foglakozáshoz való attitűdje motivációként hatott a kollégákra.

Az egyéni fejlesztési terveket az egyéni  képességekhez alakítottuk, melyben központi szerepet foglal el az egyéni bánásmód és a komplex személyiségfejlesztés. Mindezek elősegítették a bemeneti mérések előkészítését, amelyek alapot adnak a további képességfejlesztéshez.A szakmai megbeszéléseken értékeltük a megkezdett projekteket és ellenőriztük  szakmai  dokumentációt. 





MFB Pontok az OTP Bankban