EGYÜTT EGY-MÁSÉRT - Támogatott lakhatás
létrehozása innovatív
szemlélettel Miskolc Belvárosában
EFOP-2.2.25-22-2022-00002
A Kalán Néni Összefogás Egyesület 416.076.022,- Ft összegű, 100 % mértékű támogatásban részesült a Széchenyi 2020 program keretében.
A projekt befejezési dátuma: 2023. december 31.
Szolgáltatásaink köréből a sérült emberek bentlakásos ellátása hiányzik még, amire nagy igény mutatkozik a nappali fejlesztésben résztvevő igénybevevőink és hozzátartozóik részéről.
A megvalósítási helyszínek
12 fős TL - 3526 Miskolc, Szentpéteri kapu 39.
6 fős TL - 3529 Miskolc, Dugonics András utca 2.
Központi elhelyezkedésű, közlekedése többféle közlekedési eszközzel könnyedén akár akadálymentesen is elérhető. A közintézmények, valamint a közszolgáltatások gyalogosan pár per séta távolságban találhatóak. A környezete családi házas, biztonságot nyújtó, közbiztonsága megfelelő. A bevásárlási, vallásgyakorlási lehetőségek közvetlen közelében megtalálhatóak a TL-hez. Az épület a fogyatékosspecifikus és ENSZ egyezménynek megfelelően kialakítható, működtethető, kiszolgálhatja a mozgásban korlátozottak, de az érzékszervi sérülteket is. Biztosítjuk benne a közösségi teret, betegszobát, valamint a szabadidős tevékenységeket az épületben és az ingatlan udvarán is lakóink számára.
A megvásárolt ingatlanok felújításával csak lakhatási szolgáltatást fogunk nyújtani, a fejlesztés és az egyéb szolgáltatások (komplex szükségletfelmérést követően) más városrészben (Miskolc BELVÁROS) valósul meg. A TL-t biztosító épületekben, ami egy jól élhető otthont biztosít mindenki számára, amit saját „kuckójának” érezhetnek lakóink.
3532 Miskolc, Győri kapu 92. Alapszolgáltatási gyűrű – házi segítségnyújtás, támogató szolgáltatás, fogyatékkal élők nappali ellátása – valamint az integrált intézmény központja
A nagy méretű családi házban kívánjuk megvalósítani az alapszolgáltatási gyűrűt, mely a belvároshoz közel, kiváló infrastruktúrával rendelkező helyen található. A különleges megjelenésű, jól funkcionáló osztható terek jellemzik. Az épület jövőbeni funkcióját tekintve az alapszolgáltatás teljes szolgáltatási palettája egy helyen megvalósulhat, azzal együtt, hogy teljesen tagoltan, egymástól elszeparáltan, mégis együttműködve a lakók teljes ellátásáért tud működni.
A humánerőforrás racionális gazdálkodása megvalósulhat azáltal, hogy az épület mérete biztosítja az egy helyen, egyidőben a komplex szükségletfelmérés alapján nyújtott szolgáltatásokat, oly módon, hogy mindenki (lakó és szakember) megtalálja a maga számára legmegfelelőbb saját helyet.
A fejlesztő központ számára biztosítandó akadálymentesítés megvalósítható, az épület több helyről megközelíthető. Helyet biztosíthatunk az épület előtt és udvarán is a támogató szolgáltatás járművei számára.
Összegezve fő célunk 18 fő számára TL kialakítása, illetve új alapszolgáltatás gyűrű kialakítása - támogató szolgáltatás, HSG és nappali ellátás.
TÁJÉKOZTATJUK KEDVES IGÉNYBEVEVŐINKET, LAKÓINKAT, EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREINKET, TÁMOGATÓINKAT, HOGY AZ EFOP-2.2.25-22-2022-00002 PROJEKTÜNK SIKERESEN LEZÁRÓDOTT.
EGYÚTTAL KÖSZÖNETET MONDUNK A SOK SEGÍTSÉGÉRT EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREINKNEK ÉS TÁMOGATÓINKNAK!
ÁTADÓ ÜNNEPSÉGÜNK 2023.11.17-ÉN MEGTÖRTÉNT.